4shared

Asukoht


Täisekraan
Kirjuta siia oma aadress:

Keila (saksa keeles Kegel) on Harju maakonna lääneosas asuv linn, kus elab tänaseks veidi üle 10 000 inimese. Kaugus Tallinnast on 25 km, mis loob hea ja kiire ühenduse pealinnaga. Linn on valdvalt tiheasustusega – raudteest lõuna poole jääv ala on eramutega vanem aedlinn, loodeosas asub uusealmurajoon ning põhjapool kortermajade linnaosa.

Linna maa-alal asub kolm suuremat parki- Jõepark, Keskpark ja Männiku. Linna läbib Keila jõgi.

Rongiliiklusest toimib Tallinna–Keila raudtee, mis hargneb Keilas Riisipere ja Paldiski suunas. Lisaks rongiühendusele on ka bussiliiklus ning marsruuttaksod Tallinna ja teistesse maarajoonidesse.

Keilas on hästi väljaarenenud infrastruktuur, kus asub kõik eluks vajalik – alles paar aastat tagasi valminud uus Keila Kool ja Keila Muusikakool, Keila algkool, Erakool Läte, mitu lasteaeda ja päevahoidu, kaasaegne Keila Tervisekeskus (ujula, saunad, jõusaal, muud treeningsaalid), Keila terviserajad (jalgpalliväljak, valgustatud rajad suusatamiseks, rulluisutamiseks ning jalgrattasõiduks jm.), kaubanduskeskused ( Rõõmu Kaubamaja, Selver, Bauhof, Säästumarket), Perearstikeskus, Keila Noortekeskus, Harju Maakonnaraamatukogu jne.